Ką reikia žinoti apie sezoninį darbą Danijoje
Darbo sezonu teks gyventi lauko sąlygose, šalia darbo vietos, karavanuose ar palapinėse, nes retas ūkininkas siūlo apgyvendinimo paslaugas, tačiau yra ir bendros patalpos kaip virtuvė, tualetas.
Nuotrauka - seasonalwork.dk |
Darbo valandos priklauso nuo oro sąlygų, dažniausiai pradedama dirbti nuo 4-os valandos ryto.
Įprastai dirbama nuo 25 iki 37 valandų per savaitę. Mokama už nurinktos produkcijos kiekį.
Pavyzdžiui, kilogramas nuskintų, atrinktų braškių įkainotas 0,80 euro centų (6 Danijos kronos arba 2,78 Lt). Jei rankos miklios, per dieną galima nuskinti nuo 40 iki 100 kilogramų produkcijos. Kai kur gali būti mokamas valandinis atlyginimas.
Rekomenduojama atsivežti pakankamai pinigų maistui ir kitoms išlaidoms tol, kol bus gautas pirmasis atlyginimas. Mokama kartą į mėnesį. Taip pat pravartu turėti mobilųjų telefoną po ranka.
Darbdaviai teigia, kad jie visada nori turėti kontaktą su darbuotoju, iškviesti jį dirbti bet kada. Jei darbuotojas neatsilieps telefonu, praras galimybę tą dieną užsidirbti.
Potencialus darbuotojas padidins savo šansus daugiau dirbti ir užsidirbti, jei turės nuosavą automobilį. Tai ypač aktualu Kalėdiniu laikotarpiu, kai toliau nuo gyvenamųjų apylinkių reikia važiuoti kirsti šventinių medelių.
Nuotrauka - seasonalwork.dk |
Šią kortelę galite gauti užpildę formą internetu anglų kalba. Nuo įvestų duomenų tikslumo (metai, civilinė padėtis ir panašiai) priklausys mokamų mokesčių dydis.
Reikėtų Danijos darbdaviui pateikti ir formą, gautą iš Lietuvos mokesčių inspekcijos, kurioje nurodoma, kad esate nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas, todėl jums mokesčių našta teks mažesnė, kaip minėta, 10-15 procentų.
Pasibaigus sutarčiai ir vykstant namo, pravartu žinoti kelis esminius aspektus.
Prieš išvykstant namo, būtina informuoti vadinamąjį SKAT (Danijos mokesčių inspekcija - skat.dk) apie išvykimą iš šalies.
Ši įstaiga sudarys mokesčių mokėjimo balansą ir grąžins permokėtus mokesčius arba jums teks mokėti už per mažai atskaičiuotus mokesčius.
Taip pat labai svarbu informuoti gyventojų registravimo sistemą (Denmark Central Registration System CPR) apie išvykimą iš šalies tam, kad būtų sutvarkytas socialinis ir sveikatos draudimai.
Juos pravartu turėti, kad ir laikinai dirbant Danijoje. Visa informacija bus perkelta į Lietuvos duomenų bazę, tad būsite užtikrintas, kad ir dirbus svetur, socialinės garantijos lieka Lietuvoje. Reikia susisiekti ir su banku, kad uždarytų sąskaitą.
Aukso kalnai žėri tik pasakose, tad lengvo pralobimo nereikia tikėtis net Danijoje, tačiau, jei esate pasiryžęs keletą mėnesių lenkti nugarą bet kokiomis oro, gyvenamosiomis sąlygomis, verta pabandyti.
Aritmetika paprasta – užsidirbti galima, o ir patirtis, įgyta svetur, gali padėti darbo paieškose Lietuvoje ar perdėlioti savo asmeninius prioritetus: kur skanesnė ir širdžiai brangesnė duona?
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą